Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Muzeum Sztuki w Łodzi zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony zasoby.msl.org.pl/.

Data publikacji strony internetowej: Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

  • W części filmów nie ma napisów;
  • Filmy nie mają audiodeskrycji lub alternatywy tekstowej;
  • Część filmów nie ma napisów rozszerzonych;
  • Nagrania audio nie mają alternatywy tekstowej;
  • W przypadku chęci skorzystania z któregoś z udostępnień, możesz kontaktować się z nami, pisząc na adres e-mailowy lub dzwoniąc do nas.

Treści nieobjęte przepisami

  • Dokumenty opublikowane przed 23 września 2018r. nie są dostępne cyfrowo. Jeśli potrzebujesz, któregoś z nich w formie dostępnej, skontaktuj się z nami i wskaż, o który dokument chodzi.

Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Marty Skłodowskiej — mejlowo m.sklodowska@msl.org.pl lub telefonicznie 42 633 97 90.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do koordynatora ds. dostępności w Muzeum Sztuki w Łodzi:

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Pozostałe informacje

Aplikacje mobilne

Muzeum Sztuki w Łodzi nie udostępnia żadnych aplikacji mobilnych.

Dostępność architektoniczna

Muzeum Sztuki w Łodzi — ul. Więckowskiego 36, 90-734 Łódź

Do budynku prowadzi wejście od ul. Gdańskiej 43. Do budynku wchodzi się z podcieni, do których prowadzi 7 prześwitów, pierwszy od lewej prześwit w podcieniach dostępny bezpośrednio z chodnika, nie ma przeszkód, by wjechać na wózku. Drzwi musisz otworzyć ręcznie, otwierają się na zewnątrz, a ich otworzenie drzwi nie wymaga dużej siły.

Po wejściu do budynku znajdujemy się w holu, z którego można dostać się do kasy, szatni, toalet, windy i schodów. Windą można dostać się do sal wystawienniczych (również tych umiejscowionych w pałacu wzdłuż ul. Więckowskiego - poza poziomem 1), sal edukacyjnych, biur i biblioteki. Na wprost wejścia do holu znajdują się drzwi prowadzące na dziedziniec.

Po prawej stronie od wejścia znajduje się małe, przeszklone pomieszczenie szerokie na 3 m długie na 5 metrów, w którym mieści się kasa Muzeum. Miejsce to pełni także funkcję punktu informacyjnego, można tu też zakupić katalogi i gadżety muzealne.

Na lewo od kasy jest winda z rozzuwanymi drzwiami. Po lewej stronie jest przycisk przywołujący windę. Obok na ścianie znajduje rozpiska w brajlu poszczególnych pięter. W windzie zainstalowany jest automatyczny komunikat dźwiękowy o numerze piętra. Za windą znajdują się schody. Prowadzą one sal wystawowych, pomieszczeń biurowych oraz biblioteki i czytelni.

Na wprost windy, po lewej stronie od drzwi wejściowych znajduje się przejście do toalet z małą szatnią po prawej stronie. Korytarzyk z toaletami poprzedzony jest przeszklonymi drzwiami. Toaleta na wprost jest dla mężczyzn, środkowa z klamką-uchwytem dla osób z niepełnosprawnością. Ostatnie, trzecie drzwi prowadzą do toalety dla kobiet.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

W kasach Muzeum można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. Usługa jest dostępna w godzinach pracy Muzeum lub do godziny 18.00. Usługa jest bezpłatna dla osób niesłyszących i Głuchych. Nie trzeba się specjalnie umawiać.

W kasach Muzeum są stacjonarne pętle indukcyjne.