BIFOR. ALE JAK TO W MUZEUM?

BIFOR. ALE JAK TO W MUZEUM?

14.06.2024 20:00 - 22:00

Aktywujecie się zgodne z instrukcją: jesteś uczestnikiem gry, rzuć kośćmi, ułóż je w rząd, znajdź ten układ na ścianie, jest 46656 możliwych kombinacji. Jeśli znajdziesz - wygrałeś, jeśli nie - przegrałeś.
przypadek___________przypadek ?

godzina 20:00________________oprowadzenie kuratorskie Pawła Polita
godzina 21:00________________________________ Jacek Sienkiewicz

Jacek Sienkiewicz jest znany zarówno z klubowej muzyki repetytywnej jak i z abstrakcyjnych, trójwymiarowych dźwiękowych kolaży. Jego niezależna wytwórnia Recognition, odchodzi w tym roku 25 lecie. Spodziewamy się sonicznej przestrzeni, która prowokuje do myślenia, przenosi w inne miejsca. Analiza czasu, przestrzeni, przypadkowość, multiplikacje, przesuwanie czasu i mnogość jego odmian, stworzy swoistą grę, której rezultatów nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

Działanie dźwiękowe odbędzie się w instalacji, zakłada dźwiękową interpretację dzieła, a nie ingerencję w instalacje.

Jacek Sienkiewicz to jeden z pionierów i najważniejszych postaci polskiej sceny elektronicznej ostatnich trzech dekad. Zaczynając od wczesnych brzmień acid i rave, a w ostatnich latach skłaniając się ku zaawansowanym, dźwiękowym eksperymentom, jest autorem wielu albumów i ponad 50 winylowych singli, których zawartość rozpięta jest pomiędzy minimal techno, a abstrakcyjnymi ambientowymi impresjami. Zawsze kroczący swoją drogą, rozwija swoje charakterystyczne brzmienie poza dominującymi trendami. Od 1999 prowadzi swoją wytwórnię Recognition, za pośrednictwem której odkrywa i promuje nietuzinkowych polskich artystów.

Jacek jest również autorem wielu wydawnictw i remiksów wydanych nakładem innych europejskich wytwórni, współpracował także z wieloma uznanymi artystami - jak Ricardo Villalobos, Max Loderbauer czy Atom TM.

W ostatnich latach Jacek rozwija także projekty interdyscyplinarne, improwizowane koncerty, jak również eksperymentalne kompozycje nawiązujące do muzyki współczesnej, w tym reinterpretacje kompozytorów związanych ze słynnym Studio Eksperymentalnym Polskiego Radia.

Wydarzenie odbędzie się w ms2
Adres: Ogrodowa 19
Kup bilet wstępu Możesz zarezerwować bilet na konkretny dzień i opłacić go później