PAŁAC HERBSTA - SZTUKA DAWNA W NOWYM WYMIARZE oraz HERBSTOWIE. HISTORIE NIEDOKOŃCZONE

PAŁAC HERBSTA - SZTUKA DAWNA W NOWYM WYMIARZE oraz HERBSTOWIE. HISTORIE NIEDOKOŃCZONE

Pałac Herbsta to miejsce nierozerwalnie związane jest z losami rodziny Herbstów i Scheiblerów, zaliczanych do najbogatszych i najbardziej wpływowych rodzin przemysłowców nie tylko w Łodzi, lecz także na całych ziemiach polskich w drugiej połowie XIX wieku. Projekt wystroju pomieszczeń i nowej aranżacji pałacowych wnętrz powstał w oparciu o dokumentację konserwatorską i nieznane wcześniej archiwalne fotografie. Dzięki nowym źródłom informacji wnętrza są teraz bliższe oryginałowi z czasów, gdy mieszkała w nich rodzina Herbstów.

HERBSTOWIE. HISTORIE NIEDOKOŃCZONE

Wystawa w oparciu o nowo odkryte archiwalne materiały opowiada historię dwóch pokoleń rodziny Herbstów, która miała znaczący wpływ na rozwój Łodzi. Ekspozycja w Muzeum Pałac Herbsta w niekonwencjonalny sposób pokazuje losy właścicieli pałacu w kontekście dziejów Łodzi przełomu XIX i XX wieku. Tytuł „Historie niedokończone” odnosi się zarówno do przerwanych przez wydarzenia historyczne związków rodziny z miastem, jak i do wciąż kontynuowanych badań nad historią przemysłowej Łodzi.

Więcej o wystawie  TUTAJ 

* Grupy zorganizowane – powyżej 10 osób – zobowiązane są do umówienia swojej wizyty z Działem Edukacji MPH. Pałacowe wnętrza można zwiedzać z przewodnikiem z Działu Edukacji, z przewodnikiem miejskim uprawnionym do oprowadzania po MPH lub skorzystać z audioprzewodników.

Kontakt: edu.herbst@msl.org.pl; 42 674 96 98 w. 35. / 506 941 803

Kup bilet wstępu Możesz zarezerwować bilet na konkretny dzień i opłacić go później