POSZERZONE POLE WIDZENIA

POSZERZONE POLE WIDZENIA

20.09.2022 - 08.01.2023

Wystawa „Poszerzone pole widzenia” bada relacje fotografii, malarstwa i grafiki, odsłaniając ich wzajemne zapożyczenia i przenikanie. Proponuje też spojrzenie na nie z perspektywy przemijania. Skupiając się na momencie pojawienia się i procesie rozwoju fotografii, zachęca do pochylenia się nad dwoistą naturą medium, które utrwalając pewne kadry, inne skazuje na zapomnienie.  

„Poszerzone pole widzenia” to wystawa mozaikowa. Najstarsze eksponowane dzieła pochodzą z XVII wieku, najpóźniejsze prace zostały wykonane w 1976 roku. Wśród nich znajdują się rzadko pokazywane grafiki z kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi, zdjęcia twórców kluczowych dla historii polskiej fotografii, takich jak Karol Beyer, Walery Rzewuski czy Konrad Brandel. Na wystawie zobaczyć będzie można także cenny dagerotyp pochodzący z drugiej połowy XIX wieku. Pokazywane na wystawie zestawienia fotografii z malarstwem i grafiką pozwalają śledzić  wielokrotnie odradzające się w sztuce motywy, a także sposoby w jakie postrzegano rzeczywistość.

Więcej o wystawie TUTAJ

* Grupy zorganizowane – powyżej 10 osób – zobowiązane są do umówienia swojej wizyty z Działem Edukacji MPH. Pałacowe wnętrza można zwiedzać z przewodnikiem z Działu Edukacji, z przewodnikiem miejskim uprawnionym do oprowadzania po MPH lub skorzystać z audioprzewodników.

Kontakt: edu.herbst@msl.org.pl; 42 674 96 98 w. 35. / 506 941 803

Kup bilet wstępu Możesz zarezerwować bilet na konkretny dzień i opłacić go później
Elementy powiązane - dzieła