Nowosielski w Łodzi. Refleksje o Nowosielskim - koncert Macieja Tubisa

Udostępnij:
tytuł: Nowosielski w Łodzi. Refleksje o Nowosielskim - koncert Macieja Tubisa
autor: Fot. Kamila Ignaczak
rodzaj wydarzenia: Edukacja
termin wydarzenia: 11.10.2023-25.02.2024 [termin wydarzenia 09.12.2023]
miejsce wydarzenia: ms1, Gdańska 43
kurator:

Opis

Muzyka Krzysztofa Komedy i obrazy Jerzego Nowosielskiego? To niebanalne połączenie, a w dodatku – nieprzypadkowe. Powtarzalność motywów obecna w muzyce jazzowego pianisty jest przecież tak bliska syntetycznemu charakterowi obrazów Nowosielskiego z lat 50. Właśnie wtedy jazzowe kompozycje Komedy upodobali sobie młodzi twórcy z pokolenia krakowskiego malarza. Malarstwo Jerzego Nowosielskiego i muzyka Krzysztofa Komedy rozwijały się symultanicznie i z pewnością nie raz na siebie trafiły.

9 grudnia o godzinie 18:00 w przestrzeni Sali Odczytowej Muzeum Sztuki w Łodzi przy ul. Więckowskiego 36 (Wejście od Gdańskiej 43) odbył się wyjątkowy koncert Macieja Tubisa, który zaprezentował repertuar ze swojej pierwszej solowej płyty: "Komeda: Reflections". Na albumie znalazło się 8 utworów, w których dotychczasowe inspiracje pianisty minimalizmem zostały uzupełnione wpływami muzyki elektronicznej, filmowej i neoklasycznej. Koncert poprzedzony był oprowadzaniem kuratorskim po wystawie "Nowosielski w Łodzi".

Maciej Tubis – aktywny na scenie od lat, wykształcony klasycznie pianista, który swój unikalny styl wypracował poprzez autorskie kompozycje jako lider zespołu Tubis Trio, z którym zarejestrował cztery świetnie przyjęte przez krytykę i publiczność albumy. Muzyk poszukujący, niestroniący od nietypowych rozwiązań autorskich i aranżacyjnych. Zakochany w fortepianie, w pełni oddany wrażliwości jaką daje solowe obcowanie z tym instrumentem.


Elementy powiązane - obiekty
Elementy powiązane - dzieła