Kolekcja Sztuki XX i XXI wieku

Marcelo Zammenhoff (właśc. Piotr Wygachiewicz)

Morris Generativ - '15/6kV

Udostępnij:
Datowanie: 1992
Technika: film barwny z dźwiękiem, zapis cyfrowy (przeniesiony z kasety VHS)
Materiały:płyta DVD
Rozmiar:czas trwania 6 min 2 s min
Sposób nabycia:zakup (dotacja MKiDN)
Data nabycia: 09.07.2020
Numer inwentarzowy:MS/SN/V/160
Dzieło dostępne na ekspozycji:tak

Opis dzieła

Materiał nagrany podczas podróży po Nowym Porcie w Gdańsku, terenie chętnie odwiedzanym na początku lat dziewięćdziesiątych przez artystę i jego przyjaciół z gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Materiał złożony jest z impresji i scen towarzyskich, które znajdują swoją kontynuację w pracy Gateway to heaven.

Teren inspirował zafascynowanych tematyką i estetyką industrialną artystów swoim historycznym charakterem i bujną przyrodą. Z inicjatywy Zammenhoffa w Nowym Porcie w latach 1991–1993 odbywał się Megapiknik Industrualny (1991–1993), będący oddolnie zorganizowanym ogniskiem kultury niezależnej i industralnej.


Jakub GawkowskiDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych".

Marcelo Zammenhoff (właśc. Piotr Wygachiewicz)

Artysta współczesny, performer, kompozytor, eksperymentator. Przedstawiciel polskiego kina eksperymentalnego, offowego i eksperymentalnej sceny muzycznej electro/synth/noise, a także działacz i organizator wydarzeń kulturalnych. Mieszka i tworzy w Łodzi. Konstruktor pierwszych samplerów kasetowych. Autor „Telewizji Antlantyda” – pionierskich programów emitowanych w TVP2 latach 1993–94, a także czterech Festiwali Myśli Cyfrowej CYFROTEKA, założyciel Teatru Elektrycznego, grupy filmowej Plazma TV oraz ekstremalnej galerii Xylolit w Łodzi (działającej w latach 1995–96). Na początku lat 90. XX wieku był prekursorem nowych gatunków muzycznych...

Inne dzieła tego artysty / artystki
Dzieła w tej samej kolekcji
Zobacz także